Za oblast jižního Pacifiku, je považována část Jihovýchodní Asie a severního pobřeží Austrálie zasahující až na Filipíny.
Farmáři zde pěstují perly v těch nejlepších podmínkách pro kultivaci. Těmito podmínkami myslíme teplé a krystalicky čisté vody s dostatkem planktonu.
Tyto vzácné perly se pěstují ve volné přírodě v odrůdě mušlí zvaných Pinctada maxima.
Existuje velké množství různých tvarů od perfektně kulatých přes oválné až po kapkovité a knoflíkové a různé barokní tvary. Tyto perly nám dávají dvě barevná rozhraní a to bílé a zlaté. Zlaté perly jsou podobně jako bílé perly obvykle největší ze všech pěstovaných perel. Jejich hostitelská mušle je největší ústřicí produkující perly s perletí, která dosahuje průměru 30 cm.
U těchto perel se období růstu pohybuje od 2-4 let, na rozdíl od perel Akoya, které se vyvinou za 1-2 roky. Tahitských perly se vyvíjejí minimálně 1-2 roky.
Nejcennější je zlatá barva, často označovaná jako 24 karátová a je právem považována za to nejcennější co nám jihomořské perly nabízejí. Zatímco bílé, jihomořské perly, pocházejí převážně z Austrálie, zlaté odstíny se pěstují primárně na Filipínách a v Indonésii, přičemž Austrálie tvoří jen malé procento.
Pravidlo. Čím větší, kulatější a dokonalejší je celkový vzhled zlaté perly (pravidlo , které platí u všech perel) tím stoupá její cena. U velikostí od 15 mm a výše, může cena přesáhnout i sto tisíc korun.
U velikostí nad 15 mm je tomu podobně i u bílých odstínů se stříbrným nádechem a vysokým leskem.